Skrevet torsdag, 05 Desember 2013

Høstens forestillinger med Alliansens kunstnere

Høstens forestillinger med Alliansens kunstnere

Her ser du oversikt over hvor kunstnerne medvirker. Oversikten oppdateres hver 14. dag:

Skuespiller- og danseralliansens ansatte kunstnere er aktuelle i en rekke forestillinger innen dans og teater høsten 2013. Når kunstnerne er engasjert av andre arbeids- eller oppdragsgivere, har de permisjon fra Skuespiller- og danseralliansen.
Oppdatert pr. 5.12.

1.12.- 31.1.14. Lars Jacob Holm: medvirker i Ronja Røverdatter på Nationaltheatret. Se forestillingsdatoer her: http://www.nationaltheatret.no/Ronja+R%C3%B8verdatter.b7C_wJzYWu.ips

14. og 15.12. Kristianne Mo: er aktuell i forestillingen Hvis dette er min kropp av Per Roar som vises på Rom for Dans kl 17 begge dager, https://www.facebook.com/events/561970170546580/

9.-17.12 Jan Holden: spiller i forestillingen Juleevangeliet i Barnas Katedral i Bergen: http://www.barnaskatedral.no/

4.-6.12 Hanne Dieserud: Leser på Lunsj&lyrikk på Det Norske Teatret kl. 12. http://www.detnorsketeatret.no/index.php?option=com_play&view=play&playid=19

2.- 6.12. Jan Holden: er aktuell i forestillingen Juleevangeliet i Barnas Katedral i Bergen: http://www.barnaskatedral.no/

29.-30.11. Gry Kipperberg: danser i Surprised Body Project/Wee Scavetta med Monochrome Circus fra Kyoto, på Viltlycke i Tanumshede.

23.11. Pia Elton Hammer og Line Tørmoen: er aktuelle i forestillingen Leave. Two.House som vises under DANSAT Festival 2013, Barcelona, på SAT! - Sant Andreu Teatre. http://www.espaidansat.cat/web/index.php/festival-dansat-2013?lang=es

22.11. Suzie Davies: medvirker i rehearsed reading av Kate Pendrys stykke Jackie and Marilyn – blood and roses  på Dramatikkens Hus kl 19. http://www.dramatikkenshus.no/pub/dramatikkenshus/kalender/?aid=3186&eid=3187

16.11. Guro Nagelhus Schia: danser i forestillingen 4D av Eastman, Sidi Larbi Cherkaoui på Temporada Alta i Girona, Spania: http://www.temporada-alta.net/

15.11, 16.11, 22.11, 23.11. Lars Jacob Holm: spiller i forestillingen Ronja Røverdatter/ Nationaltheatret: http://www.nationaltheatret.no/Ronja+R%C3%B8verdatter.b7C_wJzYWu.ips

14.-16.11. Ulf Nilseng: er aktuell med Hanged Puff /Toyboys forestilling på Dansens Hus. Forestillingen er siste del av triologien TOYBOYS goes brutal. http://www.dansenshus.com/forestillinger/hanged-puff/  
I forbindelse med forestillingen Dilemma debatt, 17.11. kl. 17.

9, 11.-16.11. Jan Holden: spiller i sin figurteaterproduksjon Svev på SCUBA, scenekunstfestival i Bergen, Barnas kulturhus, https://www.bergen.kommune.no/aktuelt/det-skjer/7346/article-97404

8. - 17.11. Silje Breivik: spiller i forestillingen Broene av Liv Heløe ved Brageteatret. Forestillingen har premiere på Drammens teater- og kulturhus, og spilles deretter 19.11 i Ringerrike kultursenter og 21. 11 i Ål kulturhus. Forestillingen spilles også for videregående skole som del av Den kulturelle skolesekken i samme periode. http://www.brageteatret.no/broene-

8.-9.11. Gry Kipperberg: danser i forestillingen Patches/ av Martin Sonderkamp, Gry Bech-Hanssen, Gry Kipperberg, Siri Jøntvedt og Christopher Williams, på Kunstnernes hus i Oslo. http://www.patches-project.com/ http://www.kunstnerneshus.no/kunst/program/
 
6.-10.11. Line Tørmoen: er aktuell i forestillingen (im)possible som turnerer i Østfoldfylke i Den kulturelle skolesekken.  Åpne forestillinger spilles i Moss 8. og 10.11. på Parkteatret i Moss. http://www.parkteatret.com/events/impossible-zero-visibility-corp/

6.-10.11. Guro Nagelhus Schia: danser i forestillingen 4D av Eastman, Sidi Larbi Cherkaoui på deSingel / Antwerpen, Belgia. http://www.desingel.be/en/programme/dance/10636/Sidi-Larbi-Cherkaoui-Eastman-4D   http://www.east-man.be/en/14/13/4D

1.11. - 16.11. Ulla Marie Broch: er aktuell i premiere på Kjøkkenet/ ny produksjon av Jo Strømgren Kompani på Brageteatret 1.11. Forestillingen spilles en rekke steder i Buskerud: http://www.brageteatret.no/kjoekkenet-

31.10. og 1.11. Gry Kipperberg: danser i forestillingen Surprised Body Project/ Wee Scavetta   ved Platforma project venue/Winzavod Centre for Contemporary Art, Moskva som en del av Russia-Norwegian Contemporary Dance Festival. http://www.platformaproject.ru/events/performance/1-03-udivlennoe-telomoskva-franchesko-skavetta/

Forestillinger som har hatt premiere tidligere i høst, og som spiller denne sesongen:

12.9. - desember Gard Bjørnstjerne Eidsvold:  Chat Noir Teater, forestillingen Jeppe. http://www.chatnoir.no/forestillinger/jeppe_-_en_musikalkomedie

3.10 - 1.12. Duc Mai-The: er aktuell i forestillingen Mens vi ventar på Godot, regi Bjørn Sundquist, Riksteatret, Nydalen. Forestillingen har Turnépremiere: 10.10.2013 i Aksdal og Oslo-premiere: 09.01.2014 http://www.riksteatret.no/db/production.shtml?mac=production&det=1&id=5543283

6.9- 28.11. Lars Jacob Holm:  Akershus Teater, forestillingen Liv du lyver, på skolesekkturné 1-4. trinn i Akershus fylke: http://www.akershusteater.no/liv-du-lyver/  https://login.ksys.no/ksys/publicReport.do?type=tour&tourID=16931&language=NB

14.10 – 27.11. Jeanne Bøe: er aktuell med filmen Bli Hørt! som er på turné i Den kulturelle skolesekken i Trondheim i perioden. http://www.dkstrondelag.no/produksjon_14102

31.10.-27.11. Yngve Seterås:  spiller i Bikubesong,på Det Norske Teater, Oslo
http://www.riksteatret.no/db/production.shtml?mac=production&id=5514835

11.9 – 12.10. Ulla Marie Broch:  Hålogaland Teater i Tromsø, forestillingen Jeppe fritt etter Holberghttp://www.ht.tr.no/index.php/theatre/showview?iShowID=389

12.9.-9.10. Yngve Seterås:  turné med Riksteatret i Bikubesong,
http://www.riksteatret.no/db/production.shtml?mac=production&id=5514835
Forestillingen spilles også i Oslo i perioden 31.10.-27.11 på Det Norske Teater.

Tidligere spilte forestillinger og annet offentlig program høsten 2013:

30. og 31.10. Marika Enstad: spiller i sin forestilling Apekvinnen i Kulturkirken Jacob: http://www.jakob.no/program/APEKVINNEN-3/

30.10. Anne Elisabeth Kokkinn: er aktuell i avslutningskonserten under Oslo Operafestival, Verdi og Wagner i Aulaen: http://operatilfolket.no/konserter/avslutningskonsert-for-oslo-operafestival-2013/

28.10. Hanne Dieserud: spiller forestillingen Høyt oppe i fjellet/Dieserud /Lindgren i Kulturhuset i Suldal, http://www.kulturhaustiryfylke.no/index.cfm

27.10. Hanne Dieserud: spiller forestillingen Høyt oppe i fjellet/Dieserud /Lindgren på Kulturstova på Sentralskulen på Finnøy, http://www.kulturhaustiryfylke.no/index.cfm

26.10. Hanne Dieserud: spiller forestillingen Høyt oppe i fjellet/Dieserud /Lindgren på Årdal Skole, Hjelmeland, http://www.kulturhaustiryfylke.no/index.cfm

25.10. Mattias Ekholm: Preambulum/ Ingun Bjørnsgaard Prosjekt vises i Open Stage Festival, Internationales Móscice Art Center, Tarnow, Poland. http://www.2013.scenaotwarta.pl/en,3,performances,37,omega-and-the-deer.html

24.10. Anne Elisabeth Kokkinn: er aktuell i Oslo Operafestival med produksjonene Brenn Det (Burn This) av Lanford Wilson på TeatermuseetProdusert av Oslo Prosjektteater, regi Einar Bjørge. http://operatilfolket.no/konserter/brenn-det-av-lanford-wilson/

24.10. Hanne Dieserud: spiller forestillingen Høyt oppe i fjellet/Dieserud /Lindgren i Torghuset Jørpeland i Strand, http://www.kulturhaustiryfylke.no/index.cfm

23.- 29.10. Suzie Davies: medvirker i Coelacanth/ Winter Guests-Alan Øyen på DNO&B: http://www.operaen.no/Forestillinger/Coelacanth/

23. og 24.10. Marika Enstad: spiller i sin forestilling Apekvinnen i Kulturkirken Jacob: http://www.jakob.no/program/APEKVINNEN-3/

23.10. Hanne Dieserud: spiller forestillingen Høyt oppe i fjellet/Dieserud /Lindgren i Rennesøy Kulturhus, http://www.kulturhaustiryfylke.no/index.cfm

22.10. Hanne Dieserud: spiller forestillingen Høyt oppe i fjellet/Dieserud /Lindgren på Folkets hus Sauda, http://www.kulturhaustiryfylke.no/index.cfm

22.- 26.10. Gry Kipperberg: danser i forestillingen Surprised Body Project/ Wee Scavetta, ved Plesni Teater i Ljubljana, Slovenia, http://ptl.si/oktoberoctober/2013/10/8/22-23-24-25-26-10-2013-2000-ptl-slovenija-wee-norway-premiera-ptl

21.10. Guro Nagelhus Schia: danser i forestillingen 4D / Eastman, Sidi Larbi CHerkoui på Theater im Pfalzbau / Ludwigshafen, Tyskland: http://www.east-man.be/en/14/13/4D

21.10. Kristianne Mo: medvirker i One night only/ A shadow is a reverse projection of an object på Kunstnernes Hus i Oslo: http://www.onogallery.com/ http://www.kunstnerneshus.no/kunst/program/

20.10. Mattias Ekholm: er aktuell i forestillingen Sjøen/ Ingun Bjørnsgaard Prosjekt spilles på SIDance, Seoul, South Korea: http://www.sidance.org/2013english/program/prgm_view.php?num=303

18. og 19.10. Marika Enstad: har premiere på sin forestilling Apekvinnen i Kulturkirken Jacob: http://www.jakob.no/program/APEKVINNEN-3/

17.10. Mattias Ekholm: danser i forestillingen Sjøen/ Ingun Bjørnsgaard Prosjekt spilles i Busan, Sør Korea http://www.ingunbp.no/pages/eng/66-2013

15.10. Guro Nagelhus Schia: danser i forestillingen 4D/ av Sidi Larbi Cherkaoui/Eastman på Theatre Royal i Mons, http://www.east-man.be/en/14/13/4D

14.10.-18.10. Hanne Dieserud: spiller forestillingen Høyt oppe i fjellet/Dieserud /Lindgren på Cinnober Teater i Gøteborg, http://www.norge.se/News_and_events/Eventkalender/Hogt-uppe-pa-fjallet-pa-Cinnober-Teater-i-Goteborg/#.Ul40XhCWlf

12.10. Guro Nagelhus Schia: danser i forestillingen 4D/ av Sidi Larbi Cherkaoui/Eastman på Cultuurcentrum Kortrijk / Kortrijk, Belgia: http://www.schouwburgkortrijk.be/programma/detail/21/sidi-larbi-cherkaoui-eastman

10.-12.10. Jan Holden: spiller forestillingen Hekstestrekar /Hordaland teater, i Fana kulturhus, http://www.hordalandteater.no/default.aspx?pageId=38&articleId=86

9, 11, 12. og 13.10 Jan Holden: spiller sin figurteaterproduksjon Svev på Cornerteatret, sal 2 i Bergen: http://cornerteateret.no/aktivitet/svev/

29.9.13 - 3.4.14Torunn Robstad: er med i radioprogrammet Radiofront på NRK P2, hvor hun snakker og beveger seg med bord og stol som er temaet for programmet. Programmet kan du høre her: http://radio.nrk.no/serie/radiofront/mktr09003913/29-09-2013?area=#t=37m55s

8 og 9.10. Guro Nagelhus Schia: danser i forestillingen 4D /Sidi Larbi Cherkaoui/Eastman på Théatre du Beauvais / Beauvais i Frankrike: http://www.east-man.be/en/14/13/4D

6. og 7.10. Silje Breivik og Hanne Dieserud: er aktuelle i forestillingen Fjellfuglen/ Grusomhetens teater som vises på Territoria Festivalen i Moskva, http://territoryfest.com/events/playbill/

5. og 6.10. Ulf Nilseng: medvirker i Steffi Lunds forestilling En gang var jeg det høye gresset på Dramatikkens hus: http://www.dramatikkenshus.no/pub/dramatikkenshus/kalender/?aid=3057&eid=3064
Forestillingen tar utgangspunkt i Janne Camilla Lysters skjønnlitterære tekst Vi forlot den stille skogen.

4.- 6.10. Gry Kipperberg:  danser i forestillingen The Surprised Body Project /Wee Scavetta, i Zagreb, Kroatia på Museum of Contemporary Art.

1.10. Jeanne Bøe: spiller sin forestilling Peer Gynt med troll i hjertet/Bøes film og teater, på Ibsen Venstøp http://telemarkmuseum.origo.no/-/event/show/454199/6960615_kulturminnedagene-2013-jeanne-boee-spiller-peer-gynt?in=86234&ref=checkpoint

27. og 28.9. Mattias Ekholm: danser i  forestillingen Omega and the Deer /Ingun Bjørnsgaard prosjekt på Trøndelag Teater. http://trondelag-teater.no/spilleplan/

26. og 27.9. Pia Elton Hammer og Line Tørmoen: danser i forestillingen AGAIN /zero visibility corp. i Bærum kulturhus. KORK medvirker i forestillingen som inngår i CODA festivalens program. http://www.baerumkulturhus.no/event/?event=23762

24. og 25.9. Mattias Ekholm:  forestillingen Sjøen /Ingun Bjørnsgaard prosjekt på Trøndelag Teater. http://trondelag-teater.no/spilleplan/

24.9. Jeanne Bøe: forestillingen Peer Gynt med troll i hjertet/Bøes film og teater, på Ælvespeilet i Porsgrunnhttp://elvespeilet.no/peer-gynt-med-jeanne-boe/

23.- 25.9. Guro Nagelhus Schia:  forestillingen 4D/Eastman/Sidi Larbi Cherkaoui på De Munt in Théâtre National i Brussel, Belgia.http://www.east-man.be/en/14/13/4D 

20. og 21.9. Gry Kipperberg:  forestillingen The surprised body project på Platforma Project, Winzavod Contemporary Art Center, Moskva, Russland.

18.9. Jeanne Bøe: leder Ibsen Award Ceremony i Skien hvor den norske Ibsen prisen og The International Ibsen Scholarships blir delt ut.

15.9. Jeanne Bøe:  nypremiere på Peer Gynt med troll i hjertet/Bøes film og teater, på Ibsen Venstøp http://telemarkmuseum.origo.no/-/event/show/454199/6960615_kulturminnedagene-2013-jeanne-boee-spiller-peer-gynt?in=86234&ref=checkpoint

20.8 til 7.9. Hanne Dieserud:  Det Norske Teater, foajeen, kl. 11 og 13, i Høyt oppe i fjellet  av Dieserud/Lindgren Forestillingen er for barn fra 0-3 år.
http://www.detnorsketeatret.no/index.php?option=com_play&view=play&playid=399

 6.9. Suzie Davies: Dramatikkens Hus, Kate Pendrys forestiling A dance tribute to Margareth Thatcher, http://www.dramatikkenshus.no/pub/dramatikkenshus/kalender/?aid=3062&eid=3063

26.8. til 6.9. Line Tørmoen:  skolesekkturné i Aust-Agder på ungdoms- og videregående skoler med kortfilmen Naboen av Jo Strømgren der hun medvirker som danser. http://aabk.ksys.no/produksjon_13644#

Filmen Naboen kan ses på NRK til 8.9.: http://tv.nrk.no/program/oame01000009/naboen

31.8 og 1.9. Gry Kipperberg:  Reykjavik Dansefestival på Island med forestillingen The Surprised body project, av Wee/Francesco Scavetta,
http://reykjavikdancefestival.tumblr.com/weef

31.8. Silje Breivik: Brageteatret, monologen Frosken og vennene hans, http://www.brageteatret.no/brageloerdagsteater

31.8. Jan Holden:  Åpningsforestilling for Færder Nasjonalpark, Verdens Ende i Tjøme kommune lørdag og 31.8. forestillingen Folkefest på Tønsberg Brygge, http://www.fylkesmannen.no/Vestfold/Miljo-og-klima/Verneomrader/Nasjonalpark-i-Vestfoldskjargarden/